Svet-Stranek.cz
CENTRUM DUŠEVNÍHO A FYZICKÉHO ZDRAVÍ
ARBOR

HORY:CENTRUM DUŠEVNÍHO A FYZICKÉHO ZDRAVÍ

HORY

ZÁŽÍTKOVÉ VÍKENDY NA

HORÁCH

 

 Hory… Pobyty v horách jsou přirozeným přínosem pro naše tělo, ale i pro naší psychiku.

Zážitkové víkendy v podobě procházek v horách přesněji na Malé Fatře a v dohledné budoucnosti i Vysoké Tatry (lokalita je vybrána pro svou malebnost, čistotu až „panenskost“, snadnou dostupnost, přiměřenou náročnost) jsou  přizpůsobeny tak, aby si měl možnost každý účastník zažít pobyt v nádherné přírodě a současně se setkat s vlastními pocity, které se při pobytu v horách mají možnost projevit.

Ať už je to setkání s vlastními limity v podobě toho co si myslíme, že (ne)zvládneme a co už je podle nás za nezvládnutelné. Dovolit si žasnout nad krásami kolem sebe. Uvolnění se a dovolit si být opravdový, spontánní. Konfrontace s obavami a strachem. Vnímání sebe jako toho kdo (ne)zvládá s přijetím vlastních hranic případně jejich posunutí. Opouštění naučených hranic, nejistot a obav. Atd.

 Všechny procházky jsou sestaveny tak, aby svou náročností výrazněji nepřekročily to co je pro účastníky přijatelné. Jsou připraveny lehké a středně těžké procházky v prostředí značených turistických cest, které nabízejí malebností přírody naprosto netradiční nádherné zážitky.

 Cílem je znovu setkání s radostností z pohybu. Opuštění nefunkčních vzorců chování a trávení volného času, které nám dlouhodobě nepřináší setkání s vlastním zdrojem radosti, uvolnění. Už málo kdo zažije rozzáření vlastních očí na nádhery přírody. Pocity překonání sebe sama a uvědomění si vlastní hodnoty při zvládnutí zprvu nepřekonatelného. Možnost setkat se s krásami které běžný život nenabízí s cítit radostné rozbušení srdce. A v neposlední řadě nebýt sám. Mít kolem sebe lidi, kteří mají společné prožitky a užívají si.

 Nejsou vybírány takové trasy, které by byly nad fyzické a psychické hranice účastníků. Stejně tak nejsou účastníci nucení k překonávání „překážek“ kde by mohlo dojít ke zranění nebo nepříjemným pocitům jako např. zahanbení, trapnosti, atd. Po celou dobu pobytu je velmi důsledně dbáno na přínos pro fyzickou a duševní pohodu.  Po celou dobu pohybu v horách(procházky) je maximální individuální přístup.

 Stravování :

Po celou dobu pobytu z vlastních zdrojů. Obvykle je plánováno jedno společné jídlo (pozdní oběd nebo časnější večeře) s možností pochutnání si na velmi kvalitně připravených tradičních slovenských jídlech. (halušky s brynzou a slaninou nebo s kyselým zelím, zelnačce- kapustnice, atd.). Nabízí se však i další možnost, která je s plnou penzí

 Ubytování :

Ubytování v Malé Fatře je v Penzionu Šustiak , Vyšné Kamence (obec před Terchovou). Ubytování je ve dvou, tří, čtyř lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, ledničkou, varnou konvicí a možností přípravy jídel ve společné kuchyni s jídelnou. Druhá možnost ubytování je v obci Terchová asi 3km od centra.

 Pojištění :  

Pojištění každý individuálně. Slovensko má doplněk k pojištění ohledně služeb horské služby. Informujte se na tuto možnost. Celý průběh víkendových pobytů je veden tak, abyste horskou službu nepotřebovali. Nicméně toto rozhodování nechám na vás.

Doprava :

Na místo určení se účastnící dopravují vlastními auty. Po vzájemné domluvě si účastnící nabízí volná místa v autech.  Prostějov – Vyšné Kamence přibližně 190 km reps. 200km Terchová. Počítejte s třemi hodinami jízdy.

 Co je potřeba vzít si sebou :

Vhodné oblečení na procházky do hor. Boty – nízké nebo kotníkové outdoorové  boty. Oblečení, které vás případně ochrání před náhlou nepřízní počasí s kterou je třeba vždy počítat. I za teplého počasí je třeba mít sebou oblečení, které vám poskytne dostatečný tepelný komfort i při změně počasí.  Půl litru vody je základní množství, které se dá i poměrně snadno unést. Jídlo.